Skip to content

Klaasi lõikamine

Klaasi lõikamine, mida Tartus pakume?

 • Aknaklaasi lõikamine
 • Lehtklaasi lõikamine
 • Riiuliklaasi lõikamine
 • Peegliklaasi lõikamine
 • Terrassiklaasi lõikamine
 • Dushiklaasi lõikamine
 • Koduklaasi lõikamine
 • Rõduklaaside lõikamine
 • Erikujulise klaasi lõikamine
 • jne

Mis vahe on erinevatel klaasitüüpidel?

Kõik ülalnimetatud klaasitüübid, on põhimõtteliselt lehtklaas. Ehk lehtklaas on sirge klaas. See võib olla tavaline läbipaistev, toonitud või ka dekoratiivne (reljeefne), ümarate nurkadega või täisnurkne, faasiga või faasita. Samas on lehtklaas ka näiteks paljude vanemate ja uuemate traktorite akendeks, kuniks see pole paindes. Tõttöelda saab autoklaas samuti alguse lehtklaasist, millele antakse erinevate protsessidega igale mudelile vajalik kuju. Isegi aknaklaas on lehtklaas. Ehk kui näiteks rõdul olev klaas mõraneb või läheb sootuks katki, saab selle vahetada. Seega sirge klaas, on lehtklaas ja selle lõikamine soovitud mõõtu on võimalik meilt tellida. Vajame vaid klaasi mõõte! Ja kui sul on kodukindlustus, siis suure tõenäosusega saad selle kindlustuse kaudu välja vahetada.

Aknaklaas = lehtklaas

Kui aknaklaasil on 1 kiht, on see ikka veel lehtklaas. Kui seda juba 2 või enam kihti paigaldatakse on see nn. lehtklaasist klaaspakett, millel on metallist liist vahel. Aknaklaase kihitatakse, et saada parem soojapidevus. Mida rohkem on paketi kihte, seda soojem on toa kõige sisemine klaas. Kui kihiti paigaldatud aknaklaas mõraneb või puruneb, siis on aknaklaasi vahetus ehk akna klaaspakettide vahetus kordades soodsam, kui tellida uus aken koos raamiga. Kogu akna vahetus vajab sisuliselt kogu aknaava lahti võtmist, mis tähendab, et vaja on uuesti teostada ka maalritööd. Ainult klaaspaketi vahetus on lihtsam. Vaja on vaid paketi klaasi mõõte, mille leiab tihti aknaklaasi liistult. Aknaid on võimalik ka kiletada. Oleme seda teinud näiteks kontorites, kus on koosolekuruumi vaja veidi privaatsust juurde.

Riiuli, terrassi või dušiklaasi vahetus

Kui sul on terrassile näiteks tuule kaitseks paigaldatud klaassein või on duširuumis veepritsmete kaitseks klaasist eraldusseinad, siis ka need on tavaline lehtklaas. Klaasist moodsad riiulid – jällegi lehtklaasist. Saunas saunauksed, külmkapi riiuli klaasid, ahjuukse klaasid, pildiraami klaasid, diivanilaua klaas ja loomulikult aknaklaasid jne saab kokkuvõtvalt liigitada koduklaasi märksõna alla. Nagu kirjutasime on needki sõltumata nende kasutusotstarbest lihtsalt erineva töötlusega lehtklaasid. Kui mõni neist on purunenud või mõranenud saame nendele uued klaasid lõigata. Meile võib tuua ka ise akna raami, milles veel klaas on katkti ja me vahetame selle ära. 

NB! Karastatud klaasi lõikamine ei ole võimalik! Reegel on, et kõik töötlused nagu avade puurimised või muud lõikused tehakse klaasil enne karastamist ära.

Peegli klaasi lõikamine

Peegel – ilma selleta ei saa ükski pere olla! Kuid, kui peegliga midagi juhtub, siis kohati arvatakse, et sellega käib kaasas mitu aastat õnnetust. Olgu kuidas on, meie teame, et tegu on siiski taas lehtklaasiga, mis on lihtsalt spetsiaalselt töödeldud. Kõige varasemad peeglid olid muuseas metallidest, mida sai läikima poleerida – tavainimestel vasest või pronksist, rikkamatel ka kullast. Ca 14. sajandil kasutati juba klaasist peegleid, mille peegeldus tuli metallplaadilt klaasi taga. Samasugust lahendust “täiustades” kasutati peegelduseks ka ohtlikku tina ja elavhõbeda segu.

Läks veel ca. 400 aastat, et jõuda tänapäevase peegelini, mis igas kodus olemas on. Kas arvate ära, millest see tehtud on? Just nii, lehtklaasist. Klaasi üks pool kaetakse kõigepealt õhukese vedeldatud tinakihiga. See võimaldab teise kihina paigaldataval vedelal hõbedal kinnituda. Tänu spetsiaalsetele kemikaalidele kõvendub hõbe tina pinnal ülikiiresti ja põhiposa peegli valmistamise protsessist ongi valmis. Teine pool kaetakse aga värviga ja edasi toimub peegli lõikamine masinatel soovitud kujusse. Kuigi tegemist on samuti klaasiga siis peeglitel, aga ka laua ja külmkapiklaasidel on tähtis klaasi servatöötlus. 

Üks hea kirjeldav video peegli valmimisest on nähtav siin youtube videona.

Klaasi lõikamine – servatöötlus

Aknaklaasil või klaasil, mis läheb kuhugi peitu, pole servatöötlus nii tähtis ja sinna tehakse tehniline lihv. Kuid näiteks lauaklaasidele tuleb jätta ilusam viimistlus. Klaaside puhul on serva viimistluse võimalusteks matt faaslihv, faaslihv või fassettlihv.

 • Mattlihv – tehakse nt lauale klaasi tehes, servad jäävad ilusad, korrektsed. 
 • Faaslihv – sisuliselt poleeritud läikivaks serv. 
 • Fassett lihv – lihvitakse nurga all õhemaks ja klaasile jääb “raamitud” mulje. Laiust saab muuta. 5-50mm. Kõik oleneb ka klaasi paksusest. 

Kas minu kodukindlustus katab ka koduklaasi või aknaklaasi purunemise?

Jah, see on täiesti võimalik. Lisaks ei pea sina ka sellega tegelema, saame kindlustusega suhelda sinu eest. Meil on vaja vaid poliisi numbrit ja vahetamist vajava aknaklaasi mõõte. Osadel klaasidel on mõõdud liistu peal, osadel mitte, siis piisab ka näiteks nähtava osa mõõdust, mis täpsustatakse jooksvalt. Selle järgi saab esialgse pakkumise ära teha ja vajadusel mõõdame kohapeal täpselt kõik üle. Võta ühendust, kui sul on ses osas küsimusi!

Klaasimistööde hinnakiri

Aknaklaasi või muu eelpool kirjeldatud klaasi lõikamise hind sõltub materjali paksusest, töötlusest ja sellest, kas paigaldate tellitud klaasi ise või teeme seda meie. PS! Aknaklaasi paksus võib selguda alles klaasi eemaldamisel. Enamasti on kasutusel 4mm klaas, aga kindel saab olla, kui klaas on füüsiliselt üle mõõdetud. Seda juhul, kui paksust pole klaasil või liistul kirjas. Altpoolt leiad tabeli, milles on toodud erinevate klaaside hinnad.

Kui vajate paigaldadusel abi, siis klaasi paigaldustööde hind on 40€/h*. Tartu linna piires küsime lisaks ühekordse väljasõidu tasu summas 45€*.

Kui asute Tartu linnast väljas on klaasi paigaldustööde hind endiselt 40€/h*, kuid sõiduga kaasneb ajatasu 45€/h. Ehk kui asute Tartust 1h kaugusel lisandub sõidu ajatasu 45€*, pluss 0.75€* kilomeetri kohta.


*hindadele lisandub käibemaks 20%

Lehtklaaside müük:

Tutvu lehtklaasi m2 hindadega. Hinnas sisaldub klaasi lõikamise hind. Küsimuste korral võta meiega kohe ühendust.

Pildil on klaasiprofid klaasi vahetuse ettevõtte numbrid, 10 aastat positiivset teenindust, 12400 vahetatus esiklaasi, 150 käsitletud kahjuavaldust, 2000 toonitud autot, 3000 esiklaasi laos kohe olemas