Skip to content

Klaaside toonimine

Klaaside toonimine – hinnakiri

Klaaside toonimine on erinevatel sõidukitel erinev protsess. Sellest sõltub ka teenuse lõpphind. Hinda mõjutavad toonkile valik, aga ka auto mark ning mudel, kuid mingid pidepunktid saame välja hõigata:

  • Sõiduauto esiuksed al. 100 €
  • Sõiduauto tagumised küljeuksed koos tagaklaasiga al. 200€
  • Pakiautode puhul küsi palun pakkumist.

Kuidas käib auto klaaside toonimine?

Klaaside toonimine algab kile valikust. Klaasiprofid paigaldavad peamiselt LLumar või Johnson tootja kilesid.

Kui toonkile on valitud, võtame auto töösse. Sisuliselt on vaja toonkile paigaldada auto küljeklaasidele ja tagaklaasile – see ongi auto klaaside toonimine. Osade autode puhul on selleks vaja eemaldada polstrid, et pääseda klaasini. Kuid on ka sõidukeid, millel saab klaasile ligi väljastpoolt. See sõltub sellest, kas aken on kruvitud või polditud aknatõstuki külge või kinnitub sellele plastist klambriga.

Polstri eemaldamiseks on olemas erinevad tööriistad, mille abil ei purune tüüblid nii kergelt. Kui midagi ka katki läheb, vahetatakse see välja. Küljeklaasid saab kergemalt välja. Kuid mõnedel autodel/bussidel on toonimiseks tagaklaasi maha võtmine isegi eelis – töö järgselt on salong puhtam, vähem detailide eemaldamist. Kui midagi pole lahti võetud ei saagi see hiljem nagiseda.

Pildil valik erineva tooniga ehk läbipaistvusega toonkilesid. Pruunikaid, rohekaid, päris tumedaid ja hästi läbipaistvaid. Autoklaaside toonimine hind sõltub kile valikust.
Pildil on klaasiprofid klaasi vahetuse ettevõtte numbrid, 10 aastat positiivset teenindust, 12400 vahetatus esiklaasi, 150 käsitletud kahjuavaldust, 2000 toonitud autot, 3000 esiklaasi laos kohe olemas

Millised on olulised nüansid klaaside toonimisel ja kuidas saavutatakse parim tulemus?

Klaaside toonimine aitab oluliselt vähendada sõiduki sisetemperatuuri. Samuti annab see natuke juurde turvalisust. Esiteks juba visuaalselt ei näe auto salongi enam hästi sisse, teiseks ka avariide puhul. Kile ei lase klaasil kildudeks puruneda vaid hoiab seda koos. Parima tulemuse saavutamiseks on vaja pealehakkamist, häid tööriistu ning kogemusi otsustamaks kas ja mida lahti võtta. Auto klaaside toonimine Tartus on meie teenuste hulgas juba üle 10-ne aasta.

Millest sõltub viis kuidas klaase toonida?

Ilma klaasi eemaldamata on sisudetaile rohkem ära võtta. Klaasi puhastamisel langeb ikka pesuvett salongi, mis tuleb pidevalt kuivatada. Salong võib määrduda rohkem – see on lisatöö selle töö tegijale. Kui klaasi ümber on näiteks liist, mis näeb välja, et maha võttes puruneb, siis pigem eemaldatakse seestpoolt polstrimaterjali ja liiste. Seetõttu ongi autoklaaside toonimise hind erinev. Hinnad algavad 100€-st.

Aja jooksul on meile teada, millistel autodel on mõistlikum parema kvaliteedi huvides klaas eemaldada ja millistel võtta ära polstrid. Kui sa kardad, et hiljem on vesi peale klaasivahetust salongis, siis see on üks suur müüt. Kas teadsid, mis on enamlevinud klaasivahetuse müüdid?

Milliseid klaase võib autol toonida?

Kuivõrd oleme nõus, et kõikide klaaside toonimine aitaks väga palju kaasa sõidukite sisetemperatuuri alanemisele päikesepaistelisel päeval, siis õhtul ja öösel on need esiklaasil kindlasti nähtavusele kahjuks. Ja sellel turvalisuse põhjendusel pole seadusega lubatud toonida kõiki auto klaase. Või kui toonida, siis tuleb seda teha lubatud piires.

Riigiteataja ütleb siinkohal järgmiselt:

Kood 607. Klaasid

Nõuded: 1) tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 75%, enne 1985. aastat valmistatud sõidukitel vähemalt 70%. Tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%, sõltumata nende valmistamise aastast. Kui tagaakna läbipaistvus on alla 70%, peavad sõiduki mõlemal küljel olema tahavaatepeeglid.

Klaaside toonimine Tartus

Toonimise protsessi viime läbi ikka meie töökojas Tartus, Viljandi mnt 48. Hoiame töökoha alati puhtana ja ka kliendiruumides saab rahulikult kohvi juues töö valmismist oodata.

Auto klaaside toonimine on väga palju puhastamist vajav töö. Kõigepealt paigaldatakse nn. musta mõõtu lõigatud kile klaasi välimisele küljele, et saada selle algne kuju kätte. Nii piirid kui ka kumerus. Siin puhastatakse klaasi juba ühe korra. Nüüd lõigatakse kile kujusse ja klaas saab uuesti vedelikuga pestud enne kui see asetatakse sissepoole paika. Hea autoklaaside toonimine tähendab, et pidev puhastamine on ülioluline parima tulemuse saavutamiseks.

Edasi surutakse kile ja klaasi vahelt välja vesi ja õhk. Sisuliselt jääbki sedasi toonkile liim klaasil korralikult kinni ja kile on ühtlase paigaldusega. Ei mingeid õhumulle või volte. Kõlab ju lihtsalt? Eks kogemustega paigaldajale ongi. Kui nüüd oli vaja tagaklaas eemaldada, siis on klaasi paigaldus samade töövõtetega, mis näiteks auto esiklaasi vahetus. Seda ei pea üldse kartma. Meie igapäevatööst suur osa on just auto klaaside toonimine Tartus. Ja loomulikult pakume sama teenust ka bussidele.

Klaaside toonimine – galerii
Teadmiseks!

Kui meil on töös sõiduk, millel on tihendiga klaasid, siis need eemaldatakse niikuinii. Nt. Vana VW Golf 2, mõnede väikebusside klaasid samuti. Igaljuhul puhastatakse klaas põhjalikult. Meie puhastame ka tolmuimejaga salongi nende piirkondade ümbert, kus me töötasime. Parima enne ja pärast efekti saad kui lähed pärast klaaside toonimist pesulasse. Soovikorral võime seda ka sinu eest teha ja anname üle puhta, toonitud klaasidega auto. 

Tühi pilt koha täiteks.