Skip to content

Täkke parandus

Mis on täke esiklaasil ja kuidas käib täkke parandus?

Reeglina eessõitva või vastutuleva sõiduki ratta alt vastu klaasi lennanud kivist või muust tugevast objektist jäänud klaasile tekkinud jälg – täke. Kui klaasile on tekkinud täke, võib aidata autoklaasi parandus. Sõltuvalt täkke suurusest võib seda saada parandada, kuid nö olematuks seda päriselt ei tee – veidi jääb ikka täkkekohta näha. Seetõttu ei tohi juhi vaateväljas olevaid täkkeid parandada. Samuti ei ole see igavene lahendus ning võib aja jooksul siiski mõraneda. Kui õigel ajal jaole saada, on võimalik mõra peatada, kuid lõppeks päädib see ikka esiklaasi vahetusega. Klaasi täkke parandus hind on aga soodsam esiklaasi vahetusest.

Kui palju maksab täkke parandus?

Täkke parandus hind on ca 35-55€. Täpsema pakkumise jaoks helista meile ning lepi kokku aeg, mil saad läbi astuda. Peame selle üle vaatama ja oskame kohe öelda, kui palju kõik maksma läheb! Number on 5770 5111.

Pildil on klaasiprofid klaasi vahetuse ettevõtte numbrid, 10 aastat positiivset teenindust, 12400 vahetatus esiklaasi, 150 käsitletud kahjuavaldust, 2000 toonitud autot, 3000 esiklaasi laos kohe olemas

Millistel juhtudel on autoklaasi parandus võimalik?

See selgub esmasel visuaalsel vaatlusel. Juba peale vaadates saab öelda, kas täkke parandust saab teha või ootab ikkagi ees klaasivahetus. Kui see on juhi vaateväljas, siis sõltub see täpsemalt selle positsioonist juhi vaateväljas. Üldjuhul ei parandata, sest see võib jääda häirima. Täkke ümber tekivad tihti “kiired” – mõra alged ja kui need on juba pikemad ehk mõranenud kaugemale on variant mõra peatada. Kuid pikemas plaanis tähendab mõra esiklaasis ikkagi tulevikus esiklaasi vahetust. Täkke paranduse saame seega otsustada kohapeal. Kasutame parandamisel kvaliteetset WIZZ IQ klaasiparandus komplekti.

Täkkeparanduse lihtne ja kiire protsess

Iga töö on lihtne, kui selle jaoks on spetsiaalsed abivahendid. Autoklaasi täkke parandus hind on soodne al. 40€-st ja võtab aega alla poole tunni. Võrreldes klaasivahetusele kuluva ajaga on see oluliselt lühem ja kulu odavam. Küll, aga on siin oluline osa hooajal. Talvel, sügisel ning ka kevadel jahedamate ilmadega on vajalik täke üles soojendada. Kuna vigastus on väljast poolt, siis on see ilmselt täis niiskust – võib-olla ka vett. Alles siis saab parandusega tegelema hakata. Täkke parandus tähendab kahjustunud koha täitmist spetsiaalse vaiguga. Kui oled teinud autole kasko kindlustuse, siis on kasko klaasivahetus sinule kord aastas tasuta ja sa ei peaks üldse täkke pärast muretsema.

Töö algus

Peale esiklaasi täkke koha puhastamist ja visuaalset kontrolli paigaldatakse iminappadega klaasile seest poolt peegel, mis on abiks töö tegemisele. Seejärel väljastpoolt vaigu täkke avasse pressimiseks anum. Olenevalt täkkest peab koha üle puurima. Tundub justkui imelik, et tekkinud ava suurendatakse, kuid see on vajalik, et puhastada täkke koht paremini klaasipurust. See aitab ka vaigul paremini laiali minna.

Pildil on auto esiklaasile sissepoole paigaldatud peegel, mis aitab väljast poolt paremini näha täkke parandus protsessi kulgu.

Vaigu pressimine – klaasi täkke parandamine vaiguga.

Ca 0.2 ml vaiku tõmmatakse süstlasse ning lisatakse anumasse, mis juba klaasi küljes. Seejärel avaldatakse vaigule keermestatud pulgaga survet, pressides seda kõikidesse täkke avadesse. Kui pulk välja keeratakse, tuleb sellega koos täkke äärtest ka õhk välja. Tegevust korratakse seni kuni täke on täielikult vaiguga täidetud.

Järgmiseks eemaldatakse täitmiseks vajalikud seadmed ja kantakse peale kattevaik. Kattevaigule asetatakse peale kattekile, ning seejärel UV lamp, mis kõvendab vaigu lõplikult. Kui vaik on kuivanud, eemaldatakse noateraga üleliigne vaik. Et kriime ei jääks, niisutatakse töö käigus paranduskoht klaasipesuvedelikuga. Kui klaas kuivatatud, poleeritakse spetsiaalse pastaga töödeldud koht siledaks. Siis peseme kogu klaasi puhtaks nii seest kui väljast. Nüüd on auto valmis üleandmiseks.

Täkke parandus hind on kindlasti odavam kui esiklaasi vahetus. Kuid igale juhtumile peab lähenema erinevalt. Üldiselt saab täkke kiirelt parandada, kuid on juhtumeid, kus on tungivalt soovitatav esiklaas vahetada. Loodetavasti teate nüüd, kuidas ja kus lasta oma auto esiklaasi täkke parandus teha. Olete meile alati oodatud.

Vaata galeriid kogu protsessist
Teadmiseks!

NB! Täkke parandus ei kaota vigastatud kohta 100% ära, vaid parandab täkke koha. Välja seda ju ei lõika ja päris nähtamatuks ei tee.
On oluline märkida, et kui sõidukil on läbiva soojendusega esiklaas (esiklaasi soojendus), siis pole sellele tööle võimalik töö tegijal anda garantiid, et täkke parandus lahendab klaasikahju.

Täkke koht on piisavalt nõrk, et külma ilmaga klaasi soojendades võib sellest kohast siiski nädalaid või kuid hiljem mõrasse minna. Lisaks ei pruugi selles kohast töötada klaasi enda soojendustraat. Sellisel juhul on mõistlik ikkagi teostada auto esiklaasi vahetus.

Mida teha kui ei tea, kas sõiduki esiklaasi saab parandada või mitte?

Võta meiega ühendust. Vaatame kahjustunud koha üle ja anname kohe vastuse. Kui parandada ei saa, siis teeme pakkumise klaasivahetusele – lisakuludeta. Tead täpselt, millega arvestama peabd. Meil on laos suur valik esiklaase ning kaskokindlustuse olemasolul on klaasivahetus kord aastas sulle tasuta! Enamlevinud markide klaasivahetusest näitlik hinnakiri on siin.