Skip to content
Avaleht » Kasulikku lugemist » toonkile paigaldus

Toonkile paigaldus – Ole kevadeks valmis

Toonkile paigaldus eelised?

Klaaside toonimine hoiab salongi kuumal päeval jahedamana ja parandab ka auto välimust. Meie kogemused ja kvaliteetsete Llumar® toonkile paigaldus tagab, et sinu auto mitte ainult ei näe parem välja, vaid pakub ka mitmeid olulisi eeliseid, miks kaaluda auto klaaside toonimist:

Privaatsuse ja turvalisuse suurendamine

Toonitud klaasid pakuvad suuremat privaatsust auto sisemusele, muutes sõiduki vähem atraktiivseks võimalikele varastele. See aitab kaitsta sinu väärtuslikke esemeid uudishimulike pilkude eest. “Akvaarium” nagu kutsutakse ilma toonkileta sõidukeid on ju mõeldud sisse vaatamiseks. See on hea, kui on vaja näiteks kalu või delfiine vaadata, aga mitte autosse sisse.

Päiksekaitse ja salongi temperatuuri reguleerimine

Toonkile vähendab päikesevalguse ja UV-kiirguse intensiivsust, mis kaitseb sind ja sinu kaasreisijaid otsese päikesevalguse eest. See aitab hoida auto salongi jahedamana päikesepaistelistel päevadel, pakub mugavamat sõidukogemust ja vähendab vajadust kliimaseadme järele. Eriti kevadel, kui päike muutub järjest intensiivsemaks, on oluline mõelda klaaside toonimisele juba talve lõpus. Sel juhul oled valmis enne, kui temperatuurid kõrgemaks tõusevad ja auto salongis muutub ebamugavalt palavaks.

Toonkile paigaldus hoiab UV kiirguse eemal lastest

Eriti oluline on klaaside toonimine neile, kes sõidutavad sageli lapsi lasteaeda või kooli. Toonitud klaasid aitavad vähendada päikesevalguse otsest mõju, pakkudes lastele meeldivamat ja turvalisemat reisikogemust. Väikelapsed on enamasti turvatoolis turvaliselt rihmadega kinnitatud ja see tähendab, et nende seljal hakkab kiiresti palav kui päike aknast otse peale paistab. Lisaks on sellisel juhul ka suurem risk haigestumisele. Kevadeti on tihti tuulised ilmad ning hetkel, mil avad auto ukse ja tõstad higistava lapse turvatoolist võibki laps kergelt külmetuda. Siis pead olema töölt eemal ja ei saa vajalikku sissetulekut teenida.

Kaitse ka lemmikloomadele

Lemmikloomad ei saa rääkida. Nad ei saa öelda, et neil on palav. Me küll näeme, et näiteks tagaistmel või pagasiruumis kaasa sõitev koer lõõtsutab, kuid ega me ei tunne ju tema palavust. Mida paksema karvkatega on koer, seda palavam tal autos on. Kui tahad jahedamat salongi endale, siis soovi seda ka oma lemmikloomale.
NB! Ära jäta lemmiklooma üksi autosse isegi, kui su autol on toonklaas.

Auto välimuse parandamine

Lisaks praktilistele eelistele annab klaaside toonimine teie sõidukile kaasaegsema ja stiilsema välimuse. Erinevate toonkilede tumedusaste võimaldab sul valida just sinu sõidukile ja eelistustele vastava välimuse.

Meie paigaldame Llumar® kilesid ja need on tuntud oma kvaliteedi ja vastupidavuse poolest. Pakume erinevaid tumedusasteid (5%, 20%, 35%, 50%, 70%), vastavalt sinu vajadustele ja eelistustele. Toonkile paigaldus saab ka garantii, tagades sulle meelerahu ja kilede pikaajalise kestvuse ilma pleekimise või mõranemiseta. Plussiks on ka veel see, et peale toonimist midagi kusagilt ei nagise. Loe, kuidas meie klaaside toonimine välja näeb!

Seadusandluse järgimine

Oluline on märkida, et juhi ja kõrvalistuja uste klaaside läbipaistvus peab olema vähemalt 70%, et tagada ohutu nähtavus sõidu ajal. Klaasiprofid tagavad, et toonimine vastab kõikidele seadusandlikele nõuetele, pakkudes sinu sõidukile kõiki eelpool nimetatud eeliseid.
Kui otsid oma sõidukile nii praktilisi kui ka esteetilisi täiendusi, on klaaside toonimine ideaalne lahendus. Tule läbi Tartus, Viljandi mnt. 48 töökojast, ja ole kevad-suviseks suvekuumaks varakult valmis.


Tühi pilt koha täiteks. Siin pole midagi, aga varsti on siin Klaasiproff Aini pilt, kes hoolitseb, et autoklaasi vahetus Tartus oleks tehtud õigesti!

Klaasiproff Ain Valge

Võid mulle julgelt helistada numbril 5770 5111
Mul on 18 aastat kogemusi klaasivahetuses ja toonimises kokku. See teeb päris suure hulga vahetatud klaase ja toonitud ilusaks autosid. Tean, kuidas autosid niimoodi toonida, et hiljem midagi autos ei nagiseks.