Skip to content
Autoklaasi vahetuseks valmis uus esiklaas pukkidel.

Autoklaasi vahetus – igal autol sama tegevus?

Mõiste “autoklaasi vahetus” viitab tavaliselt lihtsale protsessile, kus vana, katkine või kriimuline klaas eemaldatakse. Vahetus on päevakorral, kui autoklaasi parandus enam ei aita. Ent autoklaasi vahetus Tartus ei pruugi olla nii lihtne kõigi sõidukite puhul. Teenusepakkujaid on siin piirkonnas samuti palju ja see tähendab ka kvaliteedi kõikumist seinast seina. Tänapäeva autodel on üha rohkem lisavarustust, alates vihmasensoritest kuni radarihoidjateni. Kõik need tuleb alati uuesti kalibreerida, mis mõjutab auto klaasivahetuse hinda.

Siiski ei saa öelda, et vanematel sõidukitel, millel neid keerulisi lisaseadmeid pole, on esiklaasi vahetus automaatselt lihtsam. Kuigi klaasi hind võib olla soodsam, võib mõnel autol olla keeruline liist või klaasikinnitus, mis vajab eritööriistu. Iga sõiduki puhul tuleb läheneda olukorrale individuaalselt. Samuti on oluline, kas autol on kaskokindlustus või mitte. Kaskokindlustuse olemasolul on autoklaasi vahetus enamikel juhtudel kliendile tasuta. Ning meie lehel saad täita klaasikahju korral kahjuavalduse, et kiiresti saada esiklaas vahetatud.

Paigaldame kvaliteetseid euroopas toodetud esiklaase

Pakume erinevate tootjate klaase nii A kui B kategooriast. Kui keegi pakub meist oluliselt soodsamat hinda, siis küsi pakkujalt, et millist klaasi ta paigaldab? Turul liigub palju odavamaid, kuid ka kehvema kvaliteediga klaase mis ongi soodsamad. Korralikul klaasil on pikaajaline garantii. Kui saad teada, mis klaasi kasutatakse, siis mõtle kas see on see, mida sa oma sõidukile tahad? Ilmselt mõistad, et siis need pakkumised ei ole võrreldavad.

Autoklaasi vahetus Tartus – hinnad alates 50€-st, millele lisandub klaasi hind.

Autoklaasid on tehases kere külge liimitud ja seda liimi tuleb hoolikalt lõigata, et mitte kahjustada kere- või sisepindu. Lõikamiseks kasutatakse spetsiaalset nurganuga või trossisüsteemi. Tross kinnitatakse salongi seestpoolt, kuna klaas on sissepoole kumer. Nurganuga läheneb autoklaasi vahetamisele väljastpoolt. Kui klaasiliim on läbi lõigatud, saab esiklaasi eemaldada ja suunata see ümbertöötlemisele. Jällegi koht, kus mõelda, et kas sinu sõiduki klaasivahetaja hoolib keskkonnast või mitte?

Klaasi paigaldamine

Autoklaasi vahetus protsessi lõppfaasis paigaldame liimi klaasile ja iminappade abil tõstetakse uus esiklaas ette ja jäetakse “kuivama”. Pärast autoklaasi vahetamist paneme kõik eemaldatud detailid autole tagasi ja reguleerime kojamehed. Soovitame alati pärast klaasivahetust paigaldada uued klaasipühkijad. Miks? Sellest räägime lähemalt artiklis “Miks kojamehed kriuksuvad“. Kui sõidukil on mainitud lisaseadmed, kalibreerime need uuesti.

Lõpetuseks puhastame vähemalt meie enda järel töökoha, kus viibisime. Näiteks esiistmed, juhi- ja kõrvalistuja jalgeesised, armatuurlaud ja klaas on nüüd tööde käigus puhtad. See on meie jaoks rutiinne töö, kuna omame selles valdkonnas üle 10 aasta kogemust. Väga detailselt oleme auto esiklaasi vahetus protsessi oma lehel ka lahti kirjeldanud. Sealt saad teada, kuidas meie selle töö ära teeme ja kas sinule tehtud konkureeriv pakkumine õigustab end või mitte?


Klaasiproff pildil ehk ekspert, kes teab, kuidas käib autoklaasi vahetus Tartus

Anvar Põder

Võid mulle julgelt helistada numbril 5770 5111
Mul on klaasivahetuses kogemusi üle 15. aasta ning oskan vastata kõikidele su küsimustele,
mis puudutavad klaasivahetust, klaaside toonimist, täkke parandust või mõra peatamist. Autoklaasi vahetus Tartus – Klaasiprofid, Viljandi mnt. 48